Mobilny Punkt Poboru Krwi

Uzupełnienie oferty pojazdów specjalnych firmy Zeszuta Sp. z o. o. stanowią Mobilne Centra Poboru Krwi, zabudowane na bazie nowoczesnych autokarów turystycznych Mercedes-Benz Travego 15 RHD, typ 632/RSK. Nasze Mobilne Centra Poboru Krwi są jednym z elementów programu Ministerstwa Zdrowia pt. „Zapewnienie samowystarczalności Polski w zakresie zaopatrzenia w krew, jej składniki oraz produkty krwiopochodne”.
Pojazd posiada wydzielony gabinet lekarski, z szybami typu weneckiego, które znacznie ograniczają widoczność zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz punktu poboru krwi. Takie rozwiązanie znacznie poprawia komfort pracy lekarzy, jak i krwiodawców. Gabinet jest również wyposażony w klimatyzację. Wyposażenie pojazdu składa się m.in. z 4 stanowisk do poboru krwi, ze wszystkimi niezbędnymi do tego procesu narzędziami. Fotele dla krwiodawców posiadają pełną regulację kątów pochylenia oraz wysokości, zapewniając wygodę użytkownikom. Nasz pojazd został ponadto wyposażony w lampę bakteriobójcza, autonomiczny system wody, system audio-video oraz sterowane elektronicznie zewnętrzne rolety, dające cień i schronienie przed deszczem. Ambulanse do poboru krwi posiadają także zewnętrzne oświetlenie, pozwalające na prowadzenie akcji w nocy.<br>

Istotne elementy wyposażenia:
SYSTEM ABS I ASR  -zapobiega ślizganiu kół
SYSTEM BAS  -asystent hamowania
SYSTEM EBS – elektroniczne sterowanie hamulcami
SYSTEM ESP – elektroniczny program stabilizacji jazdy
SYSTEM ZASILANIA Z AGREGATU PRĄDOTWÓRCZEGO – własny system zasilania, który umożliwia pełną autonomię pracy

Wszystkie ambulanse przechodzą testy funkcjonalne, których pozytywny wynik jest gwarancją w pełni sprawnego i bezpiecznego pojazdu.

Category:
Date: